WhatsApp
Tüm Kategoriler

Çoçuklar İçin Koruyucu Süt Spf50 200 Ml

Çoçuklar İçin Koruyucu Süt Spf50 200 Ml

Garnier

469,00₺

Garnier Ambre Solaire Sensitive Advanced Kids Koruyucu Süt SPF50 200 ml, çocuklar için geliştirilmiş, yüksek koruma faktörlü bir güneş kremidir. Ürün, UVA ve UVB ışınlarına karşı yüksek koruma sağlar. Ayrıca, cildin nem dengesini korumaya yardımcı ol..

Eda Taşpınar Bronzing Bomb 200 Ml

Eda Taşpınar Bronzing Bomb 200 Ml

Eda Taşpınar

430,00₺

Eda Taşpınar Bronzing Bomb 200 Ml, Eda Taşpınar'ın ürettiği bir güneşsiz bronzlaştırıcıdır. Ürün, içeriğindeki doğal pigmentler sayesinde ciltte bronz bir görünüm sağlar.Ürün Özellikleri:Doğal pigmentler ile bronz bir görünüm sağlarHızlı ve kolay uyg..

Guneş Koruyucu Krem Yüz Ton Eşitleyici 50 Ml Sprey

Guneş Koruyucu Krem Yüz Ton Eşitleyici 50 Ml Sprey

Derminix

219,00₺

Derminix SPF 50 Güneş Koruyucu Krem Yüz Ton Eşitleyici 50 ml Sprey, cildin güneşin zararlı ışınlarından korunmasına yardımcı olan bir güneş kremidir. İçeriğindeki SPF 50 güneş koruma faktörü, cildin güneşin UVA ve UVB ışınlarına karşı korunmasına yar..

Güneş Koruyucu Süt Gkf50 200 Ml

Güneş Koruyucu Süt Gkf50 200 Ml

Garnier

469,00₺

Garnier Ambre Solaire Sensitive Advanced Güneş Koruyucu Süt Gkf50 200 Ml, hassas ciltler için geliştirilmiş, yüksek koruma faktörlü bir güneş kremidir. Ürün, UVA ve UVB ışınlarına karşı yüksek koruma sağlar. Ayrıca, cildin nem dengesini korumaya yard..

Güneş Spreyi 200 Ml Koruma & Nem Nemlendirici Gkf 50 +

Güneş Spreyi 200 Ml Koruma & Nem Nemlendirici Gkf 50 +

Nivea

598,00₺

Nivea Sun Güneş Spreyi 200 Ml Koruma & Nem Nemlendirici Gkf 50 +, yüksek koruma faktörü ile güneşin zararlı ışınlarından cildi koruyan ve cildin nemlenmesini sağlayan bir güneş kremidir. İçeriğindeki SPF 50+ güneş koruması, güneşin zararlı UVA ve..

Güneş Yağ 200 Ml Bronzlastırıcı Sprey

Güneş Yağ 200 Ml Bronzlastırıcı Sprey

Nivea

353,00₺

Nivea Sun Güneş Yağ 200 Ml Bronzlastırıcı Sprey, güneş ışınlarının zararlı etkilerinden cildi koruyan ve aynı zamanda bronzlaşmayı destekleyen bir güneş yağı ürünüdür. İçeriğindeki SPF 30 güneş koruması, güneşin zararlı UVA ve UVB ışınlarından cildi ..

Nedox Güneş Kremi

Nedox Güneş Kremi

NEDOX

220,00₺

Nedox Güneş Kremi, cildin güneşin zararlı UVA ve UVB ışınlarından korunmasına yardımcı olmak için tasarlanmış bir güneş kremidir. Krem, geniş spektrumlu koruma sağlayarak cildin güneş yanığı, erken yaşlanma ve cilt kanseri riskini azaltmaya yardımcı ..

Nivea Sun Bb 50 Ml Yüz Bakım Kremi Spf 50

Nivea Sun Bb 50 Ml Yüz Bakım Kremi Spf 50

Nivea

498,00₺

Nivea Sun BB 50 Ml Yüz Bakım Kremi Spf 50, güneş ışınlarına karşı koruma sağlayan ve cilt bakımını sağlayan bir BB kremdir. İçeriğindeki SPF 50 güneş koruması, güneşin zararlı UVA ve UVB ışınlarından cildi korur. Cildi nemlendiren ve besleyen formülü..

Organic Sun - Spf 50+ Yüz Ve Vücut Koruyucu Güneş Losyonu

Organic Sun - Spf 50+ Yüz Ve Vücut Koruyucu Güneş Losyonu

Organicum

312,00₺

Organicum Sun - Spf 50+ Yüz ve Vücut Koruyucu Güneş Losyonu, tüm cilt tipleri için uygun, yüksek koruma faktörlü bir güneş kremidir. Güneş ışınlarının zararlı etkilerinden cildi korumaya yardımcı olur.Yüksek koruma faktörü (SPF 50+) ile güneşin zarar..

Panthenol Spray 150ml Bebak

Panthenol Spray 150ml Bebak

Panthenol

116,00₺

Bebak Panthenol Sprey 150ml, cildi nemlendiren ve yatıştıran, çevresel faktörlere karşı korumaya yardımcı olan bir spreydir. İçeriğindeki panthenol, cildin nemlenmesine ve yenilenmesine yardımcı olan B5 vitamininin bir provitaminidir. Ayrıca, anti-en..

Yoğun Bronzlaştırcı Sprey 200 Ml eda taşpınar

Yoğun Bronzlaştırcı Sprey 200 Ml eda taşpınar

Eda Taşpınar

269,00₺

Eda Taşpınar Yoğun Bronzlaştırcı Sprey 200 Ml, Eda Taşpınar'ın ürettiği bir güneşsiz bronzlaştırıcıdır. Ürün, içeriğindeki doğal pigmentler ve havuç yağı sayesinde ciltte yoğun bir bronz görünüm sağlar.Ürün Özellikleri:Doğal pigmentler ve havuç yağı ..

Yoğun Bronzlaştırcı Yağ 200 Ml eda taşpınar

Yoğun Bronzlaştırcı Yağ 200 Ml eda taşpınar

Eda Taşpınar

229,00₺

Eda Taşpınar Yoğun Bronzlaştırcı Yağ 200 Ml, Eda Taşpınar'ın ürettiği bir güneşsiz bronzlaştırıcıdır. Ürün, içeriğindeki doğal pigmentler ve havuç yağı sayesinde ciltte yoğun bir bronz görünüm sağlar.Ürün Özellikleri:Doğal pigmentler ve havuç yağı il..


Güneş Koruyucu Nasıl Kullanılır?


Etkili bir korunma için ürünü doğru miktarda, doğru şekilde ve doğru zaman aralılarında kullanmanız gerekir. 


Öncelikle cildiniz için en uygun ürünü seçmelisiniz. Eğer güneş koruyucu nemlendiriciden önce mi sürülür yoksa sonra mı diye merak ediyorsanız cevabımız belli: Güneş koruyucu ve nemlendiricinizi birleştirin.

Dışarı çıkmadan 25- 30 dakika önce sürmelisiniz.

Yeteri kadar ürünü alıp önce yüz ve boyun bölgesine uygulamalısınız.

Tavsiye: Güneş koruyucu etkisi ile cildi korurken aynı zamanda içeriğindeki kırmızı su yosunu ve C vitamini ile besleyen Skin Defence Cilt Koruyucu Yüz Spreyi Spf 30 Pa ++  ya da süper hafif yapısıyla yapışkan ve yağlı bir his bırakmayan Skin Defence Cilt Koruyucu Yüz Losyonu Spf 50+  mükemmel seçenekler olabilir.


Yüz bölgesini tamamladıktan sonra ardından kollar, bacaklar gibi dışarı çıktığınızda açıkta kalacak diğer bölgelerinize sürmelisiniz.

Tavsiye: İrlanda'nın Roaring Water Bay koyundan elde edilen deniz mineralleri ve deniz yosunu ile ciltteki yağı ve nemi dengeleyen Seaweed Matlaştırıcı ve Nemlendirici Krem Spf15 ile mutlaka tanışmalısınız.


Dudaklarınızı da güneşten korumayı ihmal etmeyin ve SPF etkili bir dudak balmı kullanın.

Tavsiye: Güneş, soğuk hava, rüzgâr demeden dört mevsim dudaklarınızı nemlendiren ve koruyan Vitamin E- Dudak Kremi Spf 15 … Yanınızdan hiç ayırmayacağınıza emin olabilirsiniz.


Güneş Koruyucu Ne Zaman Sürülmeli?


Sadece bahar aylarında ya da güneşin ışınlarını cömertçe saçtığı yaz aylarında güneş koruyucu kullanmanız gerektiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü güneşin zararlı ışınları bulutlu havalarda dahi yeryüzüne ulaşarak cildinize etki eder. Kısacası cildinizin dışarıya çıktığınız her an korunmaya ihtiyacı var.


“Yaz-kış demeden her defasında güneş kremi mi süreceğim!” Tasanızı anlıyoruz, bu sebeple size bir tavsiyemiz var: Rutin cilt bakımınızı SPF ile birleştirin. Yani dudak kreminden vücut losyonuna, gündüz kreminden yüz serumuna kadar günlük cilt bakımı rutini için güneş koruma etkili ürünleri tercih edin. 


GÜNEŞ KORUYUCU NEDİR?

Güneş ışınları güçlü bir D vitamini kaynağı olup kemik sağlığı ve bağışıklık sistemi için oldukça önemlidir. Fakat güneş ışınları D vitamini ile beraber radyoaktif özellikte olan ve cilde zarar veren ultraviyole ışınları da içerir.  Canlılığın yaşam kaynağı olan bu ışınlar maalesef cildimize karşı o kadar da nazik davranmaz. Derinin alt tabakasına etki ederek yaşlanma etkilerini arttırır ve uzun vadede cilt kanserine sebep olabilir.


Cildi güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı koruyan cilt bakımı ürünlerine güneş koruyucu denir ve güneş koruyucu sprey, güneş kremi ve güneş koruyucu losyon gibi farklı formlarda üretilebilir.GÜNEŞ KORUYUCU NE İŞE YARAR?

Güneş koruyucular UVA ve UVB gibi zararlı ultraviyole ışınlarının sebep olduğu radyasyonu soğuran ya da yansıtarak geri gönderen ürünlerdir. Bu ürünlerin cildi koruma düzeyini göstermek amacıyla SPF ölçü birimi kullanılır.


Sun Protection Factor yani güneş koruma faktörü anlamına gelen SPF, genelde 15 ile 50 arasındadır. Değer ne kadar büyük olursa ürünün koruma etkisi de o kadar güçlüdür. Örneğin; SPF 50 bir güneş kremi SPF 15 bir kreme göre daha yüksek koruma sağlar. Cilt uzmanlarının tavsiye ettiği değer genelde 30 SPF’dir. Ancak sizler daha güçlü bir koruma için daha yüksek, biraz bronzlaşmak için ise daha düşük koruma faktörünü tercih edebilirsiniz. Her durumda güneş kremi faydaları cildiniz üzerinde etkisini gösterecektir.GÜNEŞ KORUYUCU (SPF) NEDEN KULLANMALIYIZ?

Güneşli bir güne uyanmanın ruhumuza kattığı enerji inanılmaz! Ancak cildimize yaptığı etki…


Ciltte yaşlanma belirtileri, güneş lekeleri, çil sayısında artma gibi olumsuz etkilere sahip olan güneş sadece tepede ışıl ışıl parıldadığı zamanlarda değil bulutlu günlerde de cildinize pek iyi davranmaz. Uzun süre sağlıklı ve genç bir cilde sahip olmak için günlük cilt bakımı rutinine güneş koruyucu krem de dahil edilmelidir.