WhatsApp
Tüm Kategoriler

Bactigras 10cmx10cm(1 adet )

Bactigras 10cmx10cm(1 adet )

Bactigras

105,00₺

Bactigras 10X10Örtüsü 1 AdetBactigras Tül Sargı - Steril Ürün Tanıtımı:BACTIGRAS %5 oranında  Chlorhexidine acetate BP içeren yumuşak parafinle doyurulmuş delikli  gazlı / Leno bezidir. riski bulunan minör ve haşlanma, yırtılmalar, deri aşı..

Bactigras 15cmx20cm(1 adet)

Bactigras 15cmx20cm(1 adet)

Bactigras

165,00₺

Bactigras 15X20 Örtüsü 1 AdetBactigras Tül Sargı - Steril Ürün Tanıtımı:BACTIGRAS %5 oranında  Chlorhexidine acetate BP içeren yumuşak parafinle doyurulmuş delikli  gazlı / Leno bezidir. riski bulunan minör ve haşlanma, yırtılmalar, deri aş..

Bactigras 5cmx5cm(1 adet )

Bactigras 5cmx5cm(1 adet )

Bactigras

49,00₺

Bactigras 5x5 Örtüsü 1 AdetBactigras Tül Sargı - Steril Ürün Tanıtımı:BACTIGRAS %5 oranında  Chlorhexidine acetate BP içeren yumuşak parafinle doyurulmuş delikli  gazlı / Leno bezidir. riski bulunan minör ve haşlanma, yırtılmalar, deri aşın..

Bactigras Roll 15cmx1m Rulo

Bactigras Roll 15cmx1m Rulo

Bactigras

790,00₺

ÜRÜN  ÖZELLİKLERİKüçük ve yüzeysel yanıklarda, cilt kaybı olan yaralarda, kaynar suyun neden olduğu yanıklarda ve her türlü enfekte yaralarda kullanılır. İçerdiği parafin ve klorheksidin asetat sayesinde yanığın acısını dindirir ve yarayı e..

Siltape-Soft Silikon Bant 4cmx1.5mt

Siltape-Soft Silikon Bant 4cmx1.5mt

Siltape

990,00₺

Siltape Nedir?Siltape, İngiltere’ye ait patentli "silfix teknolojisi" (dokunun hava alıp iyileşmesini kolaylaştıran doğal silikon kanallar) sayesinde; dokuya hiçbir kimyasal etki olmadan doğal yollarla basınç oluşturarak, skar dokunun iyileşmesinde v..


Kullanım şekli: Yaraya standart teknikle temizleyin, Uygun büyüklükte sargıyı seçin, Eldiven ve forseps kullanarak koruyucu kağıdı sıyırın, Yaranın yüzeyine tül sargıyı yerleştirin, Gerekliyse sekonder emici bir sargı uygulayın. Sabitlemek için bir bandaj kullanın, Sargının değişimi yaranın klinik durumuna bağlıdır.


Enfeksiyon riski bulunan minör yanık ve haşlanma, yırtılmalar,deri aşınmalarında ve diğer deri kaybı olan yaralarda düşük yapışkan özelliğinde yara temas tabakası olarak kullanılır.Donör ve alıcı greft bölgelerinde de kullanılır.İçerdiği parafin ve klorheksidin asetat sayesinde yanığın acısını dindirir


İçerdiği parafin ve klorheksidin asetat sayesinde yanığın acısını dindirir ve yarayı enfeksiyonlardan korur. Yaraya yapışmaz. Bu nedenle çıkarılırken yara yerinde travmaya ve acıya neden olmaz. Yara ve sekonder sargı arasında bir bariyer görevi görür ve emici sekonder sargıya eksudanın geçişine izin verir.


Bactigras yara örtüsü,küçük yüzeysel yanıklarda,cilt kaybı olan yaralarda,kaynar suyun neden olduğu yanıklarda ve her türlü enfekte yaralarda kullanılmaktadır. 2.Içerdiği parafin ve klorheksidin asetat sayesinde yanığın acısını dindirmekte ve yarayı enfeksiyonlardan korur.


Sargının değişimi yaranın klinik durumuna bağlıdır. Günde bir kez ile haftada 2 keze kadar değişkenlik gösterir.